Yhteystiedot

 

Tampereen AutoCenter Oy

Katso reittiohjeet:

Taninkatu 12, Lielahti
33400 TAMPERE
Puhelin (keskus): 020 757 1110
Fax: 020 757 1119
Sähköposti: mercedes@autocenter.fi

Mercedes-Benz -huolto: 020 757 1118

Huolto on avoinna

arkisin 7-17

Jos matkasi on keskeytynyt, ota yhteyttä Mercedes-Benzin hätäpalveluun
Suomessa 0400 – 42 09 35
ulkomailla +358 400 42 09 35.
lisätiedot www.mercedes-benz.fi

Työnjohto

aapo_repo Aapo Repo
Mercedes-Benz Vastaava työnjohtaja
Puh.
040-1922 122 aapo.repo@autocenter.fi
kari_laine Kari Laine
Mercedes-Benz varaosat
Puh. 040-1922 391
kari.laine@autocenter.fi

Mekaanikot

toni_peltomaki Toni Peltomäki
Mercedes-Benz asentaja
toni.peltomaki@autocenter.fi
jouni huhtala Jouni Huhtala

Mercedes-Benz asentaja
jouni.huhtala@autocenter.fi

juha leinonen Juha Leinonen

Mercedes-Benz asentaja
juha.leinonen@autocenter.fi

 kimmo_perttula Kimmo Perttula

Mercedes-Benz asentaja kimmo.perttula@autocenter.fi

 

Vahinkopalvelut

Sattuiko kolari, vahinko vai tekikö joku ilkivaltaa autollesi? Ei hätää, me autamme sinua! Aja tai hinauta autosi pihaan ja teemme mahdollisimman pian korjaus kustannuslaskelman vakuutusyhtiöllesi.
  • opastamme ja neuvomme vahinkoilmoituksen tekemisessä
  • mahdollisuus sijaisautoon huollon ajaksi
  • huolehdimme vakuutusyhtiön kanssa korjaukseen liittyvät asiat
  • teemme vauriotarkastukset
  • toimimme asiantuntijana auton vahinkoja arvioitaessa ja vaurioiden korjausta sovittaessa
  • auto tarkastetaan korjauksen jälkeen huolella
  • korjaamme ammattitaidolla autonvalmistajan määrittämien ohjeiden ja menetelmien mukaisesti, aitoja merkkivaraosia käyttäen. Tämä varmistaa myös takuun säilymisen.
Älä tingi korjauksen laadusta ja palvelusta. Asiakkaiden tyytyväisyys on meille kasvavassa yrityksessä tärkeintä.  

Varaa huolto

Huollossamme on nyt tilaa. Varaa huoltoaikasi helposti verkosta

Varaa huoltoaika

Kysy rahoitustarjousta vaihtoautoa tai auton huoltoa varten! Esimerkiksi yllättävä 1500€ huoltokulu noin 25€/kk. Lisätietoja saat työnjohtajiltamme.

Katso yhteystiedot